Přihlášení
Email:
Heslo:
Zapomenuté heslo
Nová registrace
Zapomenuté heslo
Email:
<< Zpět na příhlášení
Přihlásit

Kájov


Obec Kájov patří mezi nejstarší poutní místa v České republice. Celá vesnice se nachází přibližně 4 kilometry západně od Českého Krumlova.Velice cennou památkou v této obci je celý farní komplex, v čele s kostelem Nanebevzetí Panny Marie.Kájov má velice bohatou historii spojenou s mnoha skutečnými historickými událostmi. Zároveň je historie obce spletená s nemálo legendami.


Vstupné:
Snížené vstupné:

Obec Kájov patří mezi nejstarší poutní místa v České republice. Celá vesnice se nachází přibližně 4 kilometry západně od Českého Krumlova. První historická zmínka o vesnici Kájov pochází z roku 1263, kdy český král Přemysl Otakar II. věnoval Kájov nově založenému cisterciáckému klášteru Zlatá Koruna. Cisterciáčtí mniši ze Zlaté Koruny podporovali zdejší mariánský kult. Velice cennou památkou v této obci je celý farní komplex, v čele s kostelem Nanebevzetí Panny Marie. Kostel v Kájově byl zároveň farním a díky tomu získal mnoho odpustků, které zvýšily přitažlivost obce pro středověké poutníky. Bohužel ve dvacátých letech 15. století kájovský kostel vyplenili husité, poutě do tohoto už v té době významného místa však nezanikly. Poutní místo zažilo ve druhé polovině století dobu velkého rozkvětu.

Kájov má velice bohatou historii spojenou s mnoha skutečnými historickými událostmi. Zároveň je historie obce spletená s nemálo legendami.

V současné době se v Kájovském farním kostele konají pravidelné nedělní bohoslužby. Hlavní pouť se koná druhou neděli v říjnu za účasti papežského nuncia a množství poutníků.

Mapa:

Akce s článkem